Her Bütçeye Uygun Hesaplı Villalar.

header-logo2.png

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ


Kiralama Sözleşmesi

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ VE ŞARTLARI

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; “ViLLAYI” kiralayan (bundan böyle “KİRACI” olarak anılacaktır) ile “ViLLAYI/” kiraya veren (bundan böyle “HESAPLI VİLLA” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri taraflar tarafından önceden belirlenen belirli bir süre için “ViLLAYI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.hesaplivilla.com.” internet sayfasında belirtilen “villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya mail yolu ile rezervasyon yaptıran kiracı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki belirtilen şartların herhangi birine aykırı davranış halinde, “HESAPLI VİLLA” kiralama işlemini tek taraflı olarak iptal etme, kiracının villayı terk etmesini isteme, alınan, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Tarafımızdan pazarlaması yapılan villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu, telefon yolu veya mail yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. HESAPLI VİLLA, kiralamak istediğiniz tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak kiralama işleminizi yapar. HESAPLI VİLLA, kiralama işlemi yapıldıktan sonra villa için toplam ödenecek ücretin %30’unu depozito ödemesi olarak almaktadır. Depozito, kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) is¸ günü içerisinde ödendiği takdirde villa  adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken depozito tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca mail yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Depozitonun 1 (bir) is¸ günü içinde Havale, EFT ile ödeme yapılmaktadır. Depozitonun teslim alındığından en geç 1 is¸ günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan depozito ve hangi tarihlerde villanın adınıza kiralandığı ve yatırmış olduğunuz depozitonun günü saati bildirilmektedir. Depozitonun yatırılmaması durumunda HESAPLI VİLLA, kiracıya bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın kontrolleri yapılıp, Villa tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine HESAPLI VİLLA, kiracıya kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vb. olmasına karşın 500 TL/2000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu kiracının çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda kiracıya iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİLLAYA/YAZLIĞA GiRi޸ VE ÇIKIŞ SAATLERİ

Rezervasyon başlangıç günü villaya daireye giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 21.00’dir. Kiracı; belirtilen saatler dışında villaya giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya bir gün sonra sabah  HESAPLI VİLLANIN mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Kiracının; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vb. problemlerden HESAPLI VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kiracının geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. HESAPLI VİLLA bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dir. Sabah saat 10.00’de kiracının villayı boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vb. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek HESAPLI VİLLANIN her türlü maddi zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda HESAPLI VİLLAYA 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa kontrolü yapılamadan kiracının villadan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu kiracının bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir. Kiracının kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda kiracıya konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 VİLLA/YAZLIK KAPASİTESİ

Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Kiralama kesinleştikten sonra kiracı tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, HESAPLI VİLLA yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre HESAPLI VİLLANIN uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. HESAPLI VİLLA, kiracıdan ilave ücret talep edebilecektir. Villaya  giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda HESAPLI VİLLA, misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın kiralanması aşamasında kiracının beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup kiracı vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA / YAZLIK TEMİZLİĞİ / BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, HESAPLI VİLLA bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için kiracı, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/yazlığımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Depozito, banka hesaplarımıza havale yolu ile EFT yolu  ile yapılabilmektedir.

KİRALAMA/ ÖDEME / İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa kiralama bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, Havale ve Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde dahi ön ödeme iade edilmeyecektir. Çünkü bu ödemenin tamamı villa sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Kiracı, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Kiracının iptal bildirimini HESAPLI VİLLA yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında HESAPLI VİLLA, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden  müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

a-Villa kiralama işlemi için tarafımızdan tahsil edilen %30’lik depozitonun iadesi kesinlikle yoktur.

a-Villa kiralama işlemi villaya giriş tarihinden 30 gün öncesine kadar olursa villa kiralama bedelinin %30‘i ödenmek  zorundadır.

c-Villa kiralama işlemi villaya giriş tarihi ile 29 gün öncesinde olursa %100 lük villa kiralama bedeli tahsil edilecektir.

d-HESAPLI VİLLA tarafından kiralama işleminin herhangi bir nedenle iptal edilmesi durumunda. Tarafımızdan size bu bildirme işlemi en kısa surede yapılacaktır. Aynı anda  Portföyümüzde aynı dönem için müsait aynı özelliklerde başka bir villa var ise misafirimize önerilecektir. Mücbir sebep (deprem, sel, afet vb.)  olan durumlarda  alınan ödemenin tamamı misafire iade edilecektir.

e-HESAPLI VİLLA üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz kiralama işlemi  sonrasında belirtilen villaya gelmemeniz erken çıkış yapmanız durumunda hiçbir şekilde iade işlemi yapılmaz.

f-Portföyümüzde bulanan bazı Villa için  ayrıca özel bir iptal politikası var ise villaya ait bilgiler bölümünde kesinlikle belirtilmiştir.

g-Tarafınızdan talep edilecek iade işlemlerinde mail veya iadeli taahhütlü yazılı olarak yapılan bildirimler esas alınacaktır, ve tarafımıza ulaştığı andan itibaren geçerli sayılacaktır.

h-Kiracının depozito ödemesi sonrasında kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda, HESAPLI VİLLA belirtilen villayı başka şahıslara kiralama işlemini saklı tutar.

 HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/yazlığın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu kiracıdan tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında kiracıya gönderilen konfirme belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu kiracıdan, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve kiracı villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Kiracının sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/yazlıktan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito kiracıdan alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise kiracıdan bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın yüzme havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı kiralayan kiracı, havuzun soğuk olmasından dolayı havuzu kullanamamasından HESAPLI VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı kiralayacak olan kiracı, villayı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğünü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTI

HESAPLI VİLLA  villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak kiracıya teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa kiracı tarafından HESAPLI VİLLA derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. HESAPLI VİLLA bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. HESAPLI VİLLA aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. HESAPLI VİLLA, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz HESAPLI VİLLA, villa sahibi ile kiracı arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve kiracıların kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm vb. ve villada/ apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan HESAPLI sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, kiracının villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan HESAPLI VİLLA  kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Kiracı, villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde HESAPLI VİLLA bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA - VERGİ

HESAPLI VİLLA web sayfasında yayınlanan hiç bir villa HESAPLI VİLLAYA ait değildir. Her villanın sahipleri farklı kişilerdir, şahıslardır, şirketlerdir. HESAPLI VİLLA, kişilerin, şahısların, şirketlerin, villalarını kiracıya kiralamak için aracıdır (komisyoncudur). Bu nedenle HESAPLI VİLLA, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani kiracının ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder HESAPLI VİLLA, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür. Üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

KİRACININ SORUMLULUKLARI

Kiracılar villayı/apartın, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Kiracılar kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda HESAPLI VİLLA bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, kiracılar HESAPLI VİLLA’yı haberdar etmekle yükümlüdür. Kiracıların konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise kiracıdan nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca kiracı ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymayan, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle kiracı ve beraberindekiler hakkında HESAPLI VİLLA bir şikayet ulaşması durumunda HESAPLI VİLLA kiracıdan rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan kiracılarımızın, yüzde yüz korunaklı ibaresi olmayan villalarda, görünmezlik garantisini HESAPLI VİLLA vermez. Görünmezlik, hırsızlık ve diğer suç teşkil eden unsurlara maruz kalınması konusunda, kiracılar kendi mahremiyetlerini ve güvenlik tedbirlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, HESAPLI VİLLA, sorumluluk kabul etmez. HESAPLI VİLLA, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda HESAPLI VİLLA hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terör faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar HESAPLI VİLLA engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Kiracılar villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini HESAPLI VİLLA bildireceklerdir. Şikayet konusu durum,  HESAPLI VİLLA görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden HESAPLI VİLLA  kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

HESAPLI VİLLA, is¸ bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. HESAPLI VİLLA hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satılmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. HESAPLI VİLLA kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. HESAPLI VİLLA, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. HESAPLI VİLLA gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.hesaplivilla.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, HESAPLI VİLLANIN  herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.hesaplivilla.com  sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir.  www.hesaplivilla.com  link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.hesaplivilla.com  gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, HESAPLI VİLLA  önüne geçemediği durumlarda HESAPLI VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. her türlü olumsuzluktan HESAPLI VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) kiracıyı sağlık yönünden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan HESAPLI VİLLA  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Villalarımızda konaklayacak olan kiracılara özel araç lazım olacaktır. Kiracının villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

5) Kiracı, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. HESAPLI VİLLA, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine müdahalede bulunmaz. Bu işlemler kiracının kendi sorumluluğundadır.

6) Villa kiralamış olan kiracı, kiralamış olduğu villanın veya yazlığın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan HESAPLI VİLLA sorumlu tutulamaz. 

7)Kiracının villaya/yazlığa ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğu aracın zarar görmesinden HESAPLI VİLLA sorumlu tutulamaz.

8) Villayı kiralamış olan kiracının aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, kiracının; otomobil, motor vs. kullanmadaki aksaklıkları ve buna bağlı olarak villaya ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk kiracının kendi sorumluluğundadır. Bu veya buna benzer sorunlardan HESAPLI VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Villa hakkındaki www.hesaplivilla.com detay sayfasında belirtilen uzaklık tablosu yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Bir takım yanılmalar olabilir. Villayı kiralayan kiracı bunu göz önüne almayı kabul eder.

10) Villa hakkındaki www.hesaplivilla.com detay sayfasında belirtilen uzaklık tablosu ’nda belirtilen havalimanı villaya/yazlığa en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. HESAPLI VİLLA yetkilisine hangi havalimanı daha yakın olduğunu sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden HESAPLI VİLLA  sorumlu tutulamaz.

11) Villa/yazlık hakkındaki www.hesaplivilla.com detay sayfasında uzaklık tablosu ’nda belirtilen mesafeler, en yakın restoran, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restoran veya market kapanmış ise HESAPLI VİLLA sorumluluk kabul etmez.

12)Villada bulunan havuzda oluşabilecek boğulma, düşme gibi kazalardan HESAPLI VİLLA sorumlu tutulamaz.

13) Villalarımızda yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. İslami Tatil Villaları bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

14) Villaların büyük bir çoğunluğunda yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur. HESAPLI VİLLA bu durumdan kaynaklanan problemlerden sorumlu tutulamaz.

15) Villalarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan HESAPLI VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Villada oluşacak kiracının sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden HESAPLI VİLLA sorumlu tutulamaz.

17) EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size onay maili ve doğrulama belgesi gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini HESAPLI VİLLA yapsanız bile size onay maili ve konfirme belgesi gelmediği takdirde villayı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan HESAPLI VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villa birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bildirimler asla kabul edilemez ve bunlardan HESAPLI VİLLA sorumlu tutulamaz.

19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan HESAPLI VİLLA sorumlu tutulamaz.

20) Kiracıyı; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı HESAPLI VİLLA sorumlu tutulamaz.

21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakâr villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; bu villa muhafazakâr ailelere uygundur, havuzu dışarıdan görünmez, tesettürlü bayanlar tercih edebilir vb. ibareler yok ise o villa muhafazakâr bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayarak HESAPLI VİLLA suçlamasından, HESAPLI VİLLA kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

 

turkish english german german german german
Close menu